Відновлення інформації

Довідник термінів HDD

Транслятор - це таблиця адресного простору диска, зазвичай розміщувана в мікросхемі ПЗП на HDD. Транслятор створюється у кінці операції Low Level Format з урахуванням бэд-блоков, що знаходяться в P, - List 'е, і в процесі роботи диска працює в парі з контроллером. За допомогою цієї таблиці фізична геометрія HDD інтерпретується в логічну (віртуальну). Деякі дефекти накопичувачів відбуваються саме унаслідок зіпсованого транслятора.

Up Date Defects - приховання дефектів з наступним перерахунком транслятора. Цей вид приховання дефектів "найчесніший" і виконується тільки в умовах серйозних сервісних центрів, на спеціальному устаткуванні типу програмно-апаратного комплексу PC - 3000. У маленьких містах знайти такі центри непросто. В більшості випадків диску буде зроблений remap, а гроші візьмуть мало чим менше, ніж за Up Date Defects в солідній фірмі.

Сектор - мінімальна частина поверхні жорсткого диска, в яку можна записати дані. Кожен сектор складається з декількох областей, таких як адресний маркер, контрольна сума адреси, дані 512 байт і коди корекції помилок. Сектори об'єднуються в блоки (кластери) на рівні файлової системи залежно від того, який розмір блоку був заданий при створенні оній.

Remap - заміщення дефектних секторів на цілих із спеціальної області, яка зазвичай розташовується у кінці диска (у центру).

На практиці ремап відбувається приблизно так: спочатку виконується читання поверхні диска, і якщо в процесі контроллер "побачить" затримку читання, яка виходить за рамки допустимих норм, то він виробить спробу запису в цей сектор (теж за певним сценарієм - може, одну, а може, і десять). У разі вдалого перезапису сектор залишається в робочому стані і служить далі, якщо ж запис в нього не вдався, то контроллер прописує в полі ідентифікації bad -сектора прапор переміщення, а в полі даних цього ж сектора - адреса резервного з G - List. Адреса bad -сектора і його ідентифікаційна інформація поміщаються в таблицю G - List.

Тепер накопичувач при зверненні до збійного сектора читає прапор "bad", потім адреса резерву і переміщає голівки в цю область.

На деяких моделях HDD резервні сектори розташовуються не у кінці диска, а прямо на доріжках. Цей метод хороший тим, що голівка не стрибає в кінець диска, і тим самим підвищується швидкість доступу до секторів, що перепризначували.

Remap може виконуватися без видалення файлової системи і псування файлів, ушкодження може отримати тільки той файл, який знаходиться в кластері з цим сектором.

Reassign (assign) - це те ж саме, що і remap. Просто термін remap застосовують, коли говорять про диск в цілому, а термін assign - reassign застосований до окремо взятого сектора.

Automatic Defect Reassignment - автоматичний assign, який відбувається в ході самотестирования жорсткого диска і непомітний користувачеві.

Низькорівневе форматування (Low Level Format) виробляється на заводі при виготовленні жорсткого диска. Під час цього процесу на голій магнітній поверхні створюються сектори по 512 байт даних і усі заголовки з кодами корекції помилок до них. Після закінчення форматування створюється транслятор. Свого часу в BIOS 'ах AT і TX машин була опція низькорівневого форматування, але це було треба для синхронізації контроллера HDD, материнської плати і самого HDD. В наші дні доцільність цієї процедури відпала, і виробник виключив цю можливість в звичайному режимі роботи HDD.

Та і операція ця не так нешкідлива, як здається на перший погляд: по-перше, вона можлива тільки якщо диск переведений в технологічний режим, а, по-друге, триває не одну годину, і якщо в процесі форматування пропаде електрика, то транслятор перезаписаний не буде і HDD доведеться нести в сервісний центр на відновлення.

По незнанню багато користувачів називають низькорівневим те форматування, яке виконується в середовищі DOS при створенні файлової системи. Це не так. Цей вид форматування називається логічним або високорівневим (а ще правильніше - створенням файлової системи), і цей тип форматування мало відрізняється від того, яке виконується засобами Windows або зовнішніми програмами, такими як Partition Magic, Acronis Partition Expert і тому подібне.

Центр відновлення

Пн - Пт 10.00 - 17.00
Наукова, 7а. Львів.


Интернет реклама УБС