Відновлення інформації

Відновлення flash карт

Багато комп'ютерних користувачів вважають, що Flash карти це набагато надійніший і зручніший накопичувач інформації, чим переносний жорсткий диск. Але лише небагато знають, що зняти дані з несправної Flash карти іноді буває набагато складніше і дорожче чим з жорсткого диска. Це обумовлено величезною кількістю моделей і модифікацій у флеш карт.

Відновлення даних з усіх флешек виконується на апаратному рівні. Для цього з флешки відпаюється мікросхема пам'яті і поміщається для прочитування в спеціальний пристрій програматор, яке прочитує інформацію не через USB роз'їм флешки, а безпосередньо з виводів мікросхеми пам'яті. Цей спосіб дозволяє знімати інформацію з флеш-карт з будь-якими ушкодженнями: електричними, механічними і програмними.

Основні проблеми, пов'язані з втратою даних на Flash носіях і як проходить відновлення даних з flash карт, :

Логічний збій або ушкодження файлової системи флэшек

  • Флешка при цій несправності визначається в комп'ютері, в її властивостях показується об'єм пам'яті, а в провіднику з'являється логічний диск, при спробі зайти на який з'являється повідомлення про необхідність його відформатувати. Але не форматувати його ні в якому разі не можна, це остаточно знищить ваші дані. Сама flash карта при такому збої зазвичай залишається справною і після успішного зняття даних її можна буде відформатувати і використовувати далі, тобто ремонт flash карт робити не треба. Відновлення флешки виробляється за допомогою спеціального професійного програмного забезпечення, яке аналізує пошкоджену файлову систему і відновлює початкові файли користувача.

Механічне ушкодження флешки (flash карт)

  • Найпоширеніший випадок це коли флэшка вставлена в USB порт комп'ютера, який стоїть на підлозі, а мимо людина, що проходить, випадково чіпляє ногою за флеш карту і ламає її. Тут можливий два варіанти:

    • а) Коли від флешки відламується тільки USB роз'їм і ремонт flash (флэш) робиться за допомогою припаювання роз'єму на місце, що б Flash карта запрацювала знову.
    • б) Коли в результаті механічної дії ушкоджуються міжшарові з'єднання в друкованій платі Flash карти. В цьому випадку відновлення даних з флешки проходить у декілька етапів: необхідно випаювати чіп пам'яті, прочитувати його на спеціальному програматорі і потім отриманий образ дешифрувати відповідно до алгоритму контроллера флешки.

Електричне ушкодження флешки (flash карт)

  • Така несправність виникає зазвичай, якщо флеш карту вставляють в USB порт комп'ютера з переплутаною при зборці полярністю живлення. При цьому відбувається електричний пробій і вихід з ладу USB контроллера Flash карти. Відновлення флешки так само проходить у декілька етапів: доводиться випаювати чіп пам'яті, прочитувати його на спеціальному програматорі і потім отриманий образ дешифрувати відповідно до алгоритму контроллера флешки.

Ушкодження транслятора Flash пам'яті

Транслятор - це унікальна для кожної флэшки мікропрограма зіставлення логічних адрес з фізичним. Його порушення зазвичай пов'язане з перевищенням кількості циклів запису у флеш пам'яті (як відомо воно обмежене). Відбувається це при дуже інтенсивному використанні флэшки, коли користувач створює і править велика кількість документів безпосередньо на флэш карті або використовує на ній базу 1C Бухгалтерій. При цій несправності флэшка визначається в Windows і з'являється у вигляді нового логічного диска в провіднику, але визначається нульовим об'ємом і при спробі доступу до цього диска з'являється напис: "Вставте диск". Це говорить про те, що USB контроллер не бачить мікросхеми пам'яті і при зверненні до неї просить її вставити. Відновлення даних flash проводиться таким чином: необхідно випаювати чіп пам'яті, прочитувати його на спеціальному програматорі (Flash Reader) і потім отриманий образ дешифрувати відповідно до алгоритму контроллера флешки.

Центр відновлення

Пн - Пт 10.00 - 17.00
Наукова, 7а. Львів.


Интернет реклама УБС